Základní škola a Mateřská škola, Světlá pod Ještědem, příspěvková organizace

Od 22. 4. do 26. 4. odpadají kroužky paní Polecové. Děkujeme za pochopení.

V pondělí 29. 4. se budeme fotografovat!

Výsledky zápisu pro školní rok 2024/2025 naleznete v sekci " Zápis".

Vážení rodiče,

rádi bychom Vám představili naši malotřídní školu. Jedná se o školu rodinného typu, kde nižší počet žáků v každém ročníku umožňuje učiteli mnohem individuálnější přístup k žákům s přihlédnutím k jeho potřebám. Dítě získává okamžitou zpětnou vazbu od učitele a informaci o zvládnutí učiva. Děti se učí pracovat ve věkově různorodých skupinách, ve kterých získávají a zpracovávají informace nejen od učitele, ale i od starších spolužáků nebo si opakují učivo předchozích ročníků. Žáci se učí pracovat samostatně, analyzovat problém, vhodně si rozvrhnout práci, mohou si navzájem pomáhat nebo vysvětlovat učivo spolužákům. Učí se spolupracovat s mladšími i staršími spolužáky, naučí se požádat o pomoc nebo pomoc poskytnout, tolerovat ostatní děti s jejich přednostmi i nedostatky. Snažíme se, aby klima školy a tříd bylo pozitivní a motivační pro všechny děti.

Co Vám může naše škola nabídnout?

• Do vyučování zařazujeme moderní metody s podporou moderních informačních technologií (projekty, tematická výuka).
  • Realizujeme celoroční a krátkodobé projekty.
  • Věnujeme pozornost a péči dětem se specifickými výukovými potřebami.
  • Spolupracujeme s odborníky z PPP a SPC.
  • Využíváme ICT při výuce všech předmětů, tak aby její využití bylo co nejefektivnější.
  • Pracujeme na systému prevence a podchycování patologických jevů mezi žáky.
  • V letošním školním roce stejně tak jako v minulých letech nabízíme našim žákům 7 zájmových kroužků – angličtina pro 1. a 2. ročník, kroužek pohybových her, hudební kroužek, dramatický kroužek Světeláček, výtvarný kroužek a kroužek zdravé výživy.
  • Náš školní sbor Světlohlásek spolupracuje s pěveckým sborem Technické univerzity v Liberci, účastní se koncertů u nás i v zahraničí.
  • Pro výuku i relaxaci využíváme krásnou přírodu v širokém okolí školy.
  • Již několik let jsme zapojeni do projektu „Školní mléko“.
  • Rozvíjíme tvořivost třídních kolektivů – děti se podílí na výzdobě, organizování akcí.
  • Podporujeme účast žáků ve vědomostních, výtvarných, sportovních a hudebních soutěžích.
  • Jako škola se zapojujeme do kulturního dění v obci (vítání občánků, kulturní akce) a spolupracujeme se zájmovými složkami v obci.

Kolektiv zaměstnanců školy